Class 81:-THE BSPS "FIELD" PREMIER LEAGUE OPEN 128cms SHOW PONY - BLUE DIVISION
1st WESTHILL ENCORE-Mrs J Horsfall (Tarnya Shields), 2nd CHARN KING PIN-Mrs F Bowery (Charlotte Bowery), 3rd BRACON TOYTOWN-Mrs M Nicoll (Kimberley Nicoll), 4th CHINOOK MARGARITE-Mrs B Myott (India Myott), 5th GRINDLES MR. PUNCH-Miss C Watkins (Bronwen Watkins), 6th TEMMAS LITTLE LANCER-Mrs C Jenkinson (Emma Jenkinson), 7th MILLY ROSE-Mrs M Carr (Jessica Draper), 8th QUEENSMERE PRIDE-Mrs M Payne (Joanna Love), 9th STANLEY GRANGE JANELLA-Mrs V. Hodgett (Georgina McGill McQueenie), 10th NUCCIO'S JEWEL-Mrs L Carey (Shaunna Lockhart), 11th TIRCOPPI CARRIE-Mrs J. Dawson (Jessica Dawson), 12th CHILLATON CARANITA-Mrs M.P. Simpson (Molly Simpson-Kirby),
Class 82:-THE BSPS "PREMIER LEAGUE" OPEN 138cms SHOW PONY - BLUE DIVISION
1st AINTHORPE GRACEFUL SYMPHONY-Mrs L J Haw (Robbie Haw), 2nd SYCAMORE SOLILOQUAY-Mrs P Baker-Beall (Francesca Smith), 3rd CHINOOK GABRIEL-Mrs C Jackson (Camilla Jackson), 4th HARLAW SPRING DREAM-Mrs A V Efthymiou (Laura Findlay), 5th STARLYTE WILD ROSE-Mrs A Daunt, Mrs N Morgan (Charlotte Morgan), 6th SUDDEN THUMBPRINT-Mrs H E Perry (Frances Perry), 7th BEN NEIGH MYSTIC MOTH-Mrs C Flather (Emma Flather), 8th COLBEACH SOLARIO-Mrs S Smith (Kimberley Smith), 9th MEADOWLAND MAID OF HONOUR-Mrs. S.L. Timperley (Victoria J. Timperley), 10th BECKSIDE QUINTET-Mrs L Robinson (Samantha Robinson), 11th AINTHORPE HEIRS AND GRACES-Mr Ian Brown (Joanna Heaton), 12th BANKSWOOD PAPRIKA-Mrs H F Church (Jennifer Church),
Class 83:-THE BSPS "PREMIER LEAGUE" OPEN 148cms SHOW PONY - BLUE DIVISION
1st WESTHILL GAY SOVEREIGN-Mrs G Chapman (Chelsea Foster), 2nd COURTLAND CHANTILLY-Mrs J Rushton (Lucy Elizabeth Rushton), 3rd SWEET DREAMS III-Mrs S J Golombeck (Hannah Golombeck), 4th HAMPTONNE CLOSE ENCOUNTER-Mrs M A Sweeney (Cara Sweeney), 5th CHINOOK MORNING DEW-Mr M Toulson (Elizabeth Toulson), 6th FLEETCROFT ETERNITY-Mrs N Wilkes (Georgina Wilkes), 7th CLASSIC CHARISMA-Mrs. S.L. Timperley (Victoria J. Timperley), 8th NUTHURST AQUARIUS-Mr R C Harris (Kirstie Harris), 9th STARLYTE MAYFLY-Mrs M Marshalsay (Eleri Wyn Marshalsay), 10th CAT BURGLAR-Mrs J Edmondson (Olivia Edmundson), 11th FLEETCROFT NOMINATION-Mrs P D Hannay (Francesca Hannay), 12th STARLYTE TIARELLA-Mr Ian Brown (Elizabeth Papiez),
Class 84:-THE BSPS "PREMIER LEAGUE" OPEN LEAD REIN OF HUNTER TYPE - BLUE DIVISION
1st MOUNTAIN SHALE-Mrs S Flavell (Tomas Flavell), 2nd THE CHOCOLATE BUTTON-Mrs S McCall (Morghan McCall), 3rd COLBY STARGLOW-Mrs K E Hirst (Eleanor Hirst), 4th GLANYMOR ZAC-Mr A.J. Hewitson (Phoebe Mallinson), 5th ROSSLAYNE ROYAL GLORY-Ms Karen Brar (Karinder Brar), 6th LOXWELL SONNY JIM-Mrs R M Brown (Bryony Frost), 7th THAMESBROOK FIDELIO-Mrs S Blacker (William Sargent), 8th MELISSAS ROSIE-Mrs L. Rocks (Olivia Rocks), 9th BEJOWANS SUNRISE-Miss N Budd (Jonathan Budd), 10th FINGLEBRIDGE FANCY FREE-Mrs Karen Whitell (Alexandra Whitell), 11th NORTHFORD LITTLE GEM-Mrs. A. Kemshell (KyleMcGhee), 12th COSFORD BERBERIS-Mrs D. Cosgrove (Mark Cosgrove),
Class 85:-THE BSPS "PREMIER LEAGUE" OPEN 122cms SHOW HUNTER PONY - BLUE DIVISION
1st BENGAD WISE CRACK-Mrs R. Hughes (Natalie Hughes), 2nd BENGAD JUDAS TREE-Mrs A. Clark (Felicity Davies), 3rd LECHLADE MAPLE-Mrs H F Church (Rosalind Church), 4th PENNBROOK TARA-Mrs. S. Loughton (Lucy Loughton), 5th ROSEISLE HONESTY-Mrs L Gaunt (Harry Gaunt), 6th CORN POPPY-Mrs J Woodhead (Tiffany Woodhead), 7th SANNAN-VALLEY SPIDER-Mrs M Lewendon (Bethan Lewendon), 8th CHANTILLY LACE VII-Mrs A Hawken (Charlotte Rule), 9th MARCHEMANOR COGNAC-Mrs E.C. West (Polly West), 10th LANGSHOT MAYBEE-Mrs J. McCutcheon (Krystal J. McCutcheon), 11th MILLAY GWYNTOG-Miss C.L. Watson (Sophie Bettison), 12th CELTON LILI WEN FACH-Mrs C. Williams (Anna Williams),
Class 86:-THE BSPS "C.A. COOPER CORPORATION - SCOTLAND" PREMIER LEAGUE OPEN 133cms SHOW HUNTER PONY - BLUE DIVISION
1st ROTHERWOOD PETERKIN-Mr P R Cook (Alice Cook), 2nd FAIR SPANGLE-Mrs P Potter (Ashley Potter), 3rd WARLEIGH LOYAL TOUCH-Mrs J Averis (Stephanie Averis), 4th KILKENNY GOLD-Miss C.L. Watson (Sophie Bettison), 5th AUSTENS DRUMMER BOY-Mrs C Lovell (Annabell Sargent), 6th HINDLEAP SWEET WILLIAM-Miss E. Curtis, Miss J. Farrell (Charlotte Sale), 7th CLASSIC CHARADE-Mrs D. Day (Lucy Day), 8th TRELAWN PETER PAN-Mrs V Chadbourn (Francesca Halder), 9th CARRWOOD RED FOX-Mrs A Prebensen (Peter Nicolai Prebensen), 10th CADLAN VALLEY BENEDICT-Mrs J Parr (Lucy Parr), 11th CRIMSON THIRD EDITION-Miss T. G. McKay (Amy Hunter), 12th ROSEVALE TOM THUMB-Mrs S J Powel, Mr H Tarran-Jones (Hannah Powel),
Class 87:-THE BSPS "C.A. COOPER CORPORATION - SCOTLAND" PREMIER LEAGUE OPEN 143cms SHOW HUNTER PONY - BLUE DIVISION
1st SCORLTON CORNERSTONE-Mrs Anne Marling (Charlotte Marling), 2nd HELSINGTON AMAZING GRACE-Mrs J Knipe (James Knipe), 3rd REDESMERE STARLIGHT EXPRESS-Mrs J. Rowlands & S. Chapman (Cathrin Rowlands), 4th MAYEATH ROYAL BLESSING-Mrs J Stonehouse (Anneliese Stonehouse), 5th KELSBORROW CHENILLE-Mrs K A Manning (Samantha Manning), 6th WASHBROOK FANTASIA-Mrs E. Mayhew (Charlene Goudkuil), 7th LOOKING GLASS LIGHT FANTASTIC-Mrs N A Rogers (William Salter), 8th DUVAL MIDNIGHT RHAPSODY-Jonathan Greaves (Amy Tweedale), 9th OCTON LAUREENA-Mr N H Kinnerly (Katy Kinnerley), 10th FLASH HARRY V-Mrs E A Crew (Camielle Ellis), 11th LINTONHILLS COUNTRY EDITION-Mrs J A Archer, Miss Jacky Newbury (Kirsty Lockhart), 12th FLEETCROFT PORTRAIT-Sharon Draper (Sian Elphick),
Class 88:-THE BSPS "C.A. COOPER CORPORATION - SCOTLAND" PREMIER LEAGUE OPEN 153cms SHOW HUNTER PONY - BLUE DIVISION
1st MISS JONES IV-Mr & Mrs A. Andrews (Melanie Packham), 2nd LENMAR SHADY REFLECTION-Mrs H. Stratton (Krystle Small), 3rd MERRIS ASTRO-Dawn Padfield (Kate Padfield), 4th PENHILL ROBERTSON-Mrs C. Pue (Jennifer Pue), 5th DUAL GOLD-Mrs Anna Martin (Francesca Martin), 6th CASTANYA SHOWTIME-Lisa C. Holmes (James Knipe), 7th MUNDON MALLOW HAZE-Mrs H Armstrong-Small (Greer Taverner), 8th KINGVEAN KNIGHTS MAGIC-Mrs H Horton (Sarah Horton), 9th MASTER MURPHY-Mrs M Lewendon (Anna Lewendon), 10th SUKHOTHAI-Katherine Jones (Katherine Jones), 11th BASSINGFIELD CONUNDRUM-Mrs D Painter (Rachel Painter), 12th FLIGHTPATH MAXWELL-Mrs A Bracey (Lucy Bracey),
Class 89:-THE BSPS "PREMIER LEAGUE" OPEN INTERMEDIATE WORKING HUNTER - BLUE DIVISION
1st SPINWAY MORETON-Mrs T Armstrong (Zara Armstrong), 2nd ASTELLA-Mrs J Stokes (Rachel Stokes), 3rd SKIMPY-Ibby Macpherson (Ibby Macpherson), 4th BENJAMIN BROWN II-Mrs S. Bishop (Holly Bishop), 5th YEALAND PAEAN-Heather Boden (Heather Boden), 6th TULIRA HILL-Mrs A. K. James (Emma A C James),
Class 90:-THE BSPS "PREMIER LEAGUE" OPEN INTERMEDIATE SHOW RIDING TYPE - BLUE DIVISION
1st REGAL DANCER-Mr R J Miller (Sara Neachell), 2nd PENDLEY FAIRPLAY-Mrs M McCorry (Stacey McCorry), 3rd RIVERVALE MANNEQUIN-Mrs D Stennett (Lucy Stennett), 4th ABERBRWYNEN MOON DANCER-Mr B H Silk (Hayley Silk), 5th GRIANAGH KYLA-Mrs J. M. Davy (Maria Davy), 6th BASFORD BLUE SMOKE-Claire Ham (Claire Ham), 7th STRINESDALE SYMPHONY-Mrs R Timson (Collette McGoldrick), 8th KELSBORROW HALCYON-Jodie Stevens (Jodie Stevens), 9th PETRONELLA PERSONIFIED-Sally Cottle (Sally Cottle), 10th YEALAND PARCEA-Emma J. Boardman (Emma J. Boardman), 11th TOWAN BARNABY RUDGE-Mrs Diana Hannam (Katie Hannam), 12th MADISON AVENUE II-Mrs Sandra Wardle (Hayley Johnstone Wardle),
Class 91:-THE BSPS "PREMIER LEAGUE" OPEN INTERMEDIATE SHOW HUNTER - BLUE DIVISION
1st OTTERBURN-Mrs S Johnson (Claire Cornwell), 2nd STARMAN-Mr D Smith (Caroline Smith), 3rd SIRIUS II-Miss A Gibson (Miss A Gibson), 4th MASTER OF THE HOUSE-Mrs A Fowler (Alexandra Fowler), 5th OLIVER TWIST XV-Victoria Prescott (Victoria Prescott), 6th CORAH BRIDGE-Wendy J. Heller (Wendy J. Heller), 7th FLASH DANCE II-Mrs S E Ham, Claire Ham (Claire Ham), 8th HE'S A DIAMOND-Mrs M Waring (Francessca Waring), 9th BLUE ASTON-Mrs Judy Hemsworth (Nicky Hemsworth), 10th MADISON AVENUE II-Mrs Sandra Wardle (Hayley Johnstone Wardle), 11th LINDEN LADY FELICITY-Elaine Ransome (Elaine Ransome), 12th RAGGITHIL RUSH-Miss Helen Johnstone (Helen Johnstone),
Class 92:-THE BSPS "DENT" OPEN CRADLE STAKES PONY OF 2002
1st ISLEY WALTON SANDSTONE-Mrs S A Taylor (Victoria Leavesley), 2nd MY LITTLE CRACKER-Mrs Clare Howell (Robyn Howell), 3rd PANTYCOED ROBIN-Mrs. G. Stoddart (Eliza Stoddart), 4th STAMBROOK FIREFIGHTER-Mrs B J Barr (William E Barr), 5th BRYNOFFA SOPHIE-Mrs C Crumpton (Samantha Crumpton), 6th CEFN CHARMER-Mrs Yvette Dixon (Isobel Dixon), 7th BENGAD WISE CRACK-Mrs R. Hughes (Natalie Hughes), 8th GUINNESS PURE GENIUS-Mrs C Ward (Charlotte Ward), 9th BRADMORE CLAUDIA-Mrs C.A. Horsley (Claudia Horsley), 10th WOODVIEW BRADMANTE-Mrs L Hinton (Lucie Hinton), 11th PENNBROOK TARA-Mrs. S. Loughton (Lucy Loughton), 12th MASTER RASCAL-Mrs E Barnes (Alice Barnes),
Class 93:-THE BSPS "LANG" TINY TOTS STAKES
1st JUST DINO II-Mr. K.R. Holt (Roberta McGoldrick), 2nd PENUCHA BOYSIE-Mrs L Gaunt (Harry Gaunt), 3rd WAITWITH RUBY-Mrs T. Strapp (Elinor Strapp), 4th OLDACRES MERRY MISHAP-Mrs J Bridgwood (Kitty Bridgwood), 5th MILLAY SOVEREIGNS PRIDE-Mrs A Prebensen (Henry Prebensen), 6th CORN POPPY-Mrs J Woodhead (Tiffany Woodhead), 7th LITTLE JAZZ MAN-Mrs J M Oliver (Rosie Oliver), 8th TAMARINS TINY-Mrs G. Stoddart (Joss Stoddart), 9th FIELDCOTE BALACLAVA-Helen Steele (Tom Wilding-Steele), 10th BENGAD DAISY BUSH-Mrs J Rait-Rattray (Tara Rait-Rattray), 11th PEPPER POT II-Mrs A J Beaty (Sophie J. Beaty), 12th PININA MISTERMAN-Mrs V Stephenson (Ashlie Stephenson),
Class 94:-THE BSPS "HILTON" ADVANCE NURSERY STAKES PONY OF 2002
1st VALE PARK HOLIDAY-Mrs K J Farrar-Fry (Alexandra Farrar-Fry), 2nd DORLYN CALAIS-Teresa Measures (Max Knipe), 3rd STOCKHAM STONE CHAT-Mrs Yvette Dixon (Isobel Dixon), 4th SILVERDALE ROMULUS-Mrs E Barnes (Callum Barnes), 5th PONSBOURNE PIRATE-Mrs S Nicklin (Zoe Love), 6th RUSHMOOR SUNRISE-Mrs A Bebbington (Theresa Bebbington), 7th MOONWALK-Mrs L. Redman (Genna Redman), 8th ARENDSHOEVES FIREFLY-Mrs. A. Newsham (Zoe Newsham), 9th HARWEL WIZARD-Mrs Penny Ryder, Mr Jon Phillips (Jamie Ryder Phillips), 10th LITTLE STORM-Mrs C A McCullagh (Alice McCullagh), 11th EDENTREE COUNTRYMAN-Mrs B J Barr (James Barr), 12th ROODELBATS ROBERT-Mrs S J Bucknell (Charlotte Crocker),
Class 95:-THE BSPS RESTRICTED OPEN NURSERY STAKES PONY OF 2002
1st MY LITTLE CRACKER-Mrs Clare Howell (Robyn Howell), 2nd AMESBURY CASABLANCA-Mrs C. Bayley (Harriet Bayley), 3rd JACK IN THE BOX II-Miss J Cruden (Helen Cruden), 4th LARCHGROVE MARCUS-Mrs T. O'Connor (Amy O'Connor), 5th NUTHURST SNOWBIRD-Mrs A. Giles (Emily Giles), 6th GEMSWOOD MORNING GLORY-Mrs M. Stewart (Rosie Stewart), 7th GUINNESS PURE GENIUS-Mrs C Ward (Charlotte Ward), 8th SNOOPY III-Mrs J M G Richards (Charles Richards), 9th PICKETSPRIDE MINI MOUSE-Mrs J S Shellard (Sarah Shellard), 10th REDROSE ECLIPSE-Mrs P. Seedhouse, Allen Seedhouse (Katy Seedhouse), 11th TROWSWELLION GYPSY MOTH-Mrs J A Bradby (Roberta Bradby), 12th SMOKEY JOE IV-Mrs J L Cook (Amy Cook),
Class 96:-THE BSPS OPEN NURSERY STAKES PONY OF 2002
1st OLDCOURT AMADEUS-Mrs C J Howells (Jennie Howells), 2nd NORTHLIGHT SOLERO-Linda Martell-Brownlow (Jennifer Martell), 3rd ROODELBATS ROBERT-Mrs S J Bucknell (Charlotte Crocker), 4th ARDFRY AHAB-Mrs L. Young (Melanie Young), 5th STOCKHAM STONE CHAT-Mrs Yvette Dixon (Isobel Dixon), 6th MY LITTLE CRACKER-Mrs Clare Howell (Robyn Howell), 7th MASTER RASCAL-Mrs E Barnes (Alice Barnes), 8th MOONWALK-Mrs L. Redman (Genna Redman), 9th CELTIC CAPRICE-Mrs B Butterworth (Sally Butterworth), 10th ROBDALE SWEET TALKING GUY-Mrs A J Scott (Sophie H. Scott), 11th VALE PARK HOLIDAY-Mrs K J Farrar-Fry (Alexandra Farrar-Fry), 12th MOUNT PLEASANT WESTERN STAR-Mrs D Strang (Roberta Strang),
Class 97:-THE BSPS "BROWNING" OPEN NURSERY STAKES PONY OF 2002
1st PONSBOURNE PIRATE-Mrs S Nicklin (Zoe Love), 2nd RHOSON MATISSE-Mrs R Platts (Amy Platts), 3rd MOONWALK-Mrs L. Redman (Genna Redman), 4th MILFORD FUNTIME-Mrs P Potter (Ashley Potter), 5th JACK IN THE BOX II-Miss J Cruden (Helen Cruden), 6th HAREFIELD REGAL AIR-Mrs B Crosbie-Starling (Rebecca Crosbie-Starling), 7th TREWITHIAN BEQUINE-Mrs P Collier (Emmie Collier), 8th SILVERDALE ROMULUS-Mrs E Barnes (Callum Barnes), 9th MOONWAY ECLIPSE-Mrs Deborah Smith (Callum Smith), 10th BRYNOFFA CALYPSO-Mrs M S Roberts (Jordan Roberts), 11th PARKHILL BOBBY DAZZLER-Mrs S A Brook-Shanahan (Camilla Brook-Shanahan), 12th MILLCROFT SCALLYWAG-Mrs. G. Jenkinson (Katie Jenkinson),
Class 98:-THE BSPS "TIPTOES" NOVICE NURSERY STAKES PONY OF 2002
1st VALE PARK HOLIDAY-Mrs K J Farrar-Fry (Alexandra Farrar-Fry), 2nd JACK IN THE BOX II-Miss J Cruden (Helen Cruden), 3rd LARCHGROVE MARCUS-Mrs T. O'Connor (Amy O'Connor), 4th WOODVIEW BRADMANTE-Mrs L Hinton (Lucie Hinton), 5th SMOKEY JOE IV-Mrs J L Cook (Amy Cook), 6th MILFORD FUNTIME-Mrs P Potter (Ashley Potter), 7th DOVEDALE DAINTY DIAMOND-Mr J.W. Bailey (Rose Marie Bailey), 8th TROWSWELLION GYPSY MOTH-Mrs J A Bradby (Roberta Bradby), 9th QUEENSDALE SARABAND-Kathleen Ellicott (Zoe Love), 10th GEMSWOOD MORNING GLORY-Mrs M. Stewart (Rosie Stewart), 11th BUTTERFLY II-Mrs J Rodgers (Ashley Rodgers), 12th HUBERN WOOD SORREL-Mrs G J Massarella (Alexandra Calvert),
Class 99:-THE "SQUIRE AND TENNANT" HOYS QUALIFYING CLASS FOR WHP 133cms
1st DORLYN CALAIS-Teresa Measures (Max Knipe), 2nd PARKHILL BOBBY DAZZLER-Mrs S A Brook-Shanahan (Camilla Brook-Shanahan), 3rd ALL ABOUT JAZZ-Mrs C. K. Fiddler (Danielle K. Fiddler), 4th BURCHER MARATHON RUNNER-Mrs R Crane (Max Gordon), 5th FLYING COLOURS III-Mrs J C Cooper (Matthew P. Cooper), 6th MICKEY FINN I-Mrs T Bailey (Harry Bailey), 7th TEDDY'S ROCKET-Basil Brindley (Amy M. O'Brien), 8th PARKFIELD FREDDIE-Mrs W Watherston (Fiona Watherston), 9th BLAINSLIE RUBY WEDDING-Mrs L.A. Windsor (Annabel Windsor), 10th WRIGLEY PUCCINI-Mrs P Collier (Emmie Collier), 11th BROCKS MINSTREL-Mrs D. Edmundson (Mary Edmundson), 12th AMATGOL WHOOSE WHO-Miss S. McIlwaine (Edward Gardner),
Class 100:-THE "McCULLAGH" HOYS QUALIFYING CLASS FOR WHP 143cms
1st PARCSIDE HARPER-Mrs H Proffitt, Rikki Proffitt (Toni Proffitt), 2nd JOHN'S CHOICE-Mrs. F. Holton (Danielle Cuomo), 3rd HUTTONS AMBO GEMINI-Mrs H Johnson (Laura Johnson), 4th ROCKY B-Frances Rodman (Rachel Rodman), 5th GRANGE HOMEWARD SPARROW-Mrs Rowena Gredley (Pollyanna Gredley), 6th HERR VARAGNAC-Miss S J Carpenter (Charlotte Harlow), 7th CLASSIC PIMPERNEL-Mrs E Barnes (Charlotte Barnes), 8th GRANSHAS JERRY MOUSE-Mrs M. Flynn (Tara Flynn), 9th RUNNING BEAR-Mrs E.J. Clarke (Georgina Clarke), 10th ERIMUS GRENADE-Mrs. H. Mackay (Joni Mackay), 11th BARNABY BAY-Mrs J Hendriksen (Meika Hendriksen), 12th OSCAR CHARLES-Mrs S A Taylor (Emily Taylor),
Class 101:-THE "ARMSTRONG SMALL" HOYS QUALIFYING CLASS FOR WHP 153cms
1st BOYCOTT TONIC-Mrs Rowena Gredley (Elizabeth Gredley), 2nd SANNANVALLEY HERO-Mrs B C Yate (Jenny Yate), 3rd REBEL'S FLIGHT-Sarah Challinor (Sarah Challinor), 4th CHINOOK LUCERNE-Mrs B Peck (Sarah Peck), 5th COPPER JAYNE-Andrea Bilbe (Andrea Bilbe), 6th LANGARTH TRILOGY-Mrs L E Fudge (Kirsty A Fudge), 7th ST PATRICK III-Mrs H. Matthews (Anna Matthews), 8th HIGHLAND HARRY-Dr Jonita M Green (Katy Green), 9th HAWKLANDS HOB NOB-Mrs L Richardson (Louise Richardson), 10th REDBROOK VENDREDI-Mrs L Watson (Claire Watson), 11th THE FUN DUN-Mrs T Armstrong (Zara Armstrong), 12th THORPE PARK-Mr S M Walker (Alice M. Walker),
Class 102:-THE BSPS "GAUNT" OPEN 133cms W.H.P. OF 2002
1st DORLYN CALAIS-Teresa Measures (Max Knipe), 2nd TEDDY'S ROCKET-Basil Brindley (Amy M. O'Brien), 3rd WRIGLEY PUCCINI-Mrs P Collier (Emmie Collier), 4th GREENFIELDS WILLOW-Mrs S Gee (Tabitha Jackson-Gee), 5th LITTLE STORM-Mrs C A McCullagh (Alice McCullagh), 6th WHITEMERE CHRISTOPHER ROBIN-Mrs A Skillman (Jennifer Skillman), 7th BURCHER MARATHON RUNNER-Mrs R Crane (Max Gordon), 8th PARKHILL BOBBY DAZZLER-Mrs S A Brook-Shanahan (Camilla Brook-Shanahan), 9th LOWFOLD QUIDS IN-Mrs. E. Bowling (Michaela Bowling), 10th CHIDDOCK FINAL FLING-Mrs T Scholfield (Nicholas Scholfield), 11th MICKEY FINN I-Mrs T Bailey (Harry Bailey), 12th BROCKS MINSTREL-Mrs D. Edmundson (Mary Edmundson),
Class 103:-THE BSPS "CORNISH PASTY CO" OPEN 143cms W.H.P. OF 2002
1st JOHN'S CHOICE-Mrs. F. Holton (Danielle Cuomo), 2nd DEERPARK LAD-Sean Byrne (Maryanne Byrne), 3rd CHARLIE GIRL-Mrs M E Cranmer (Kate Cranmer), 4th TWILIGHT TARRAGON-Mrs A Tudor (Jocelyn Tudor), 5th CLASSIC PIMPERNEL-Mrs E Barnes (Charlotte Barnes), 6th BARNABY BAY-Mrs J Hendriksen (Meika Hendriksen), 7th STAMBROOK PAVAROTTI-Mrs A Green (Rachel Green), 8th INSPECTOR MORSE-Sean Reilly (Sharon Reilly), 9th TOYD ZEPPY-Mrs C Rowcliffe (Sophie Rowcliffe), 10th EYE CATCHER-Mrs. C. Mahon (Ryan Mahon), 11th WESTMIR QUEEN-Mrs A Geoghegan (Aine Geoghegan),
Class 104:-THE BSPS "RUNACRES" OPEN 153cms W.H.P. OF 2002
1st CHINOOK LUCERNE-Mrs B Peck (Sarah Peck), 2nd PISTOLS AT DAWN-Mrs S Hard (Emily Hard), 3rd RIVERSDALE CHIN PIN-Mrs A Tudor (Jocelyn Tudor), 4th ST PATRICK III-Mrs H. Matthews (Anna Matthews), 5th WAS DOUBLE DUTCH-Mrs A C Newling (Isobel Newling), 6th BERTIE BINGLEY-Mrs S Griffiths (Lesley Griffiths), 7th POACHERS MOON II-Mrs S Woodward (Davina Woodward), 8th KALIEDOSCOPE CALLISTO-Mrs A Williams (Holly Williams), 9th WARREN DOLLY MIXTURE-Mrs S A Greenwood (Lucy Greenwood), 10th ABBERLEY ANGELIQUE-Mrs. S. Phillips (Amy James), 11th HARVEST SUN-Mrs D Strang (Joanna Strang), 12th BLACK MONDAY-Mrs S M Smith (Joanne Masterson),
Class 105:-THE BSPS RESTRICTED OPEN 133cms W.H.P. 0F 2002
1st BLAINSLIE RUBY WEDDING-Mrs L.A. Windsor (Annabel Windsor), 2nd LONGREACH JONATHON-Kim Murray (Ben Murray), 3rd DUNROAMIN LAD-Garrett J. Freyne (Aoife Freyne), 4th WRIGLEY PUCCINI-Mrs P Collier (Emmie Collier), 5th HURSTEAD LARCH-Mrs C J Howells (Sophie Howells), 6th ALANDALE ROYAL BLUE-Mrs G Brobyn (Hayley Brobyn),
Class 106:-THE BSPS RESTRICTED OPEN 143cms W.H.P. OF 2002
1st OSCAR CHARLES-Mrs S A Taylor (Emily Taylor), 2nd JANEM ROSEN CAVALIER-Mrs J C Cooper (Rachel C. Cooper), 3rd WESTMIR QUEEN-Mrs A Geoghegan (Aine Geoghegan), 4th WAYLANDER-Dermot O'Rourke (Amy O'Rourke), 5th WHITEMERE JENNY WREN-Mrs M McCorry (Stacey McCorry), 6th FAIR PEDRO-Mr H E Richardson (Holly Richardson), 7th MISTER GREENGRASS-Mrs V Straker (Chloe Straker), 8th RUNNING BEAR-Mrs E.J. Clarke (Georgina Clarke), 9th GODSFIELD FANDANGO-Mrs M. Stewart (Rosie Stewart), 10th GARDEN VALE LADY-Kevin Garvey (Ciara Garvey), 11th BONNY DOON LADY-Mrs J.W. Furness (Virginia Furness), 12th BRUSH STROKES II-Mrs E Brown (Mandy Brown),
Class 107:-THE BSPS RESTRICTED OPEN 153cms W.H.P. OF 2002
1st ALDERN AMBASSADOR-Mrs R Crane (Lydia Crane), 2nd SANNANVALLEY HERO-Mrs B C Yate (Jenny Yate), 3rd LANGARTH TRILOGY-Mrs L E Fudge (Kirsty A Fudge), 4th REBEL'S FLIGHT-Sarah Challinor (Sarah Challinor), 5th JUSTIN THE SPIRIT-Mrs H Johnson (Laura Johnson), 6th REDBROOK VENDREDI-Mrs L Watson (Claire Watson), 7th BONHEUR-Amy Watchorn (Jill Watchorn), 8th HILLTOP FESTY-Anne Stanley (Sara Cluskey), 9th THE CORNISHMAN-Mrs B Vaughan (Felicity Vaughan), 11th BELLEVUE PREMIER-Mrs J James (Stephanie John), 12th HIGHLAND HARRY-Dr Jonita M Green (Katy Green),
Class 108:-THE BSPS "TOWN LANE AUTOS LTD" NOVICE 133cms W.H.P. OF 2002
1st BOX OF TRICKS-Mr T J Browning (Myles Browning), 2nd CHIDDOCK FINAL FLING-Mrs T Scholfield (Nicholas Scholfield), 3rd ALADDIN II-Mrs G Jones (Victoria Jones), 4th RUSHMOOR SUNRISE-Mrs A Bebbington (Theresa Bebbington), 5th VALE PARK HOLIDAY-Mrs K J Farrar-Fry (Alexandra Farrar-Fry), 6th HURSTEAD LARCH-Mrs C J Howells (Sophie Howells), 7th ALANDALE FAIR CAMEO-Mrs G Brobyn (Hayley Brobyn), 8th COPYBUSH BE FREE-Mrs. F. Fenna (Phoebe Fenna), 9th SANNANVALLEY SOUVENIR-Mrs A C Newling (Alice Newling), 10th ALL ABOUT JAZZ-Mrs C. K. Fiddler (Danielle K. Fiddler), 11th FENROSE CARA BONNI-Mrs J Blackburn (Jade Ellen Blackburn), 12th LYDGATE COCO-Mrs H Sinden (Harriet Sinden),
Class 109:-THE BSPS "LARSON" CHAMPION 143cms NOVICE W.H.P. OF 2002
1st DUVAL MIDNIGHT RHAPSODY-Jonathan Greaves (Amy Tweedale), 2nd BLEACOTTS SHERE KHAN-Mr P J Norton (Lucinda Tann), 3rd DUNLEWEY MOBY DICK-Mrs J Carter (Sophie Carter), 4th FAIR DANIEL-Mrs J Knipe (James Knipe), 5th BELLE VUE INSPIRATION-Paul Williams (Laura Stanley), 6th TINY SPRITE-Mrs S Redding (Gabriella Farr), 7th COMBERTON CHAFFINCH-Mrs S J Bucknell (Charlotte Crocker), 8th JUST MURPHY-Mrs S Woodward (Camilla Woodward), 9th WOLFERLOW MONTANA-Sue Lander (Rachel Lander), 10th WESTMIR QUEEN-Mrs A Geoghegan (Aine Geoghegan), 11th GODSFIELD FANDANGO-Mrs M. Stewart (Rosie Stewart), 12th WHINERAY BEACHBOY-Mrs E Edmondson (Jennifer Edmondson),
Class 110:-THE BSPS "BUCKNELL" CHAMPION NOVICE 153cms W.H.P. OF 2002
1st LINDEN LADY FELICITY-Elaine Ransome (Elaine Ransome), 2nd SHINING LIGHT-Mr B Lears (Sarah Lears), 3rd REDBROOK VENDREDI-Mrs L Watson (Claire Watson), 4th BELLEVUE PREMIER-Mrs J James (Stephanie John), 5th JUSTIN THE SPIRIT-Mrs H Johnson (Laura Johnson), 6th GRIANNAGH MARCUS-Mrs Carol Hill (Matthew Hill), 7th IRISH DIPLOMAT-Mrs J Atkins (Amy James), 8th LAWFORD LULLABY-Mrs Cubitt-Smith, Mrs Boldock (Charlie Letham), 9th REBEL'S FLIGHT-Sarah Challinor (Sarah Challinor), 10th ARTEMITIA-Mrs J Bonham (Sophie Julie Bonham), 11th ST PATRICK III-Mrs H. Matthews (Anna Matthews), 12th MR BO-JANGLES-Mrs H Proffitt (Kelly Proffitt),
Class 111:-THE BSPS PRETTY POLLY MIXED HEIGHT RESTRICTED WHP
1st SHINING LIGHT-Mr B Lears (Sarah Lears), 2nd KILMONEEN-Mrs K F Cole (Anna Cole), 3rd STAMBROOK BENJAMIN BROWN-Mrs Harriet Cripps (Joanna Cripps), 4th HERR VARAGNAC-Miss S J Carpenter (Charlotte Harlow), 5th SPINNINGDALE MACBETH-Mrs K E Hirst (Fiona Hirst), 6th SPORTING CHANCE I-Emily Warner (Emily Warner), 7th BARNABY BAY-Mrs J Hendriksen (Meika Hendriksen), 8th SANNANVALLEY SOUVENIR-Mrs A C Newling (Alice Newling), 9th CADLAN VALLEY BENEDICT-Mrs J Parr (Lucy Parr), 10th SEREN TYWYLL-DARK STAR-Mrs J E N John (Jessica John), 11th CLANMILLS MR FUDGE-Mrs G P George (Nicole E George), 12th STONERIVER BLUE APOLLO-Hannah Towler (Kate Towler),
Class 112:-THE BSPS PRETTY POLLY NURSERY STAKES PONY OF 2002
1st ARENDSHOEVES FIREFLY-Mrs. A. Newsham (Zoe Newsham), 2nd ROBDALE SWEET TALKING GUY-Mrs A J Scott (Sophie H. Scott), 3rd HETHERINGTON CARDI'S REPLICA-Mrs S A Gardham (Charlotte Gardham), 4th SILVERDALE ROMULUS-Mrs E Barnes (Callum Barnes), 5th GEORGIAN DORIAN-Mrs. L.P. Matthews (Elizabeth Matthews), 6th GEMSWOOD MORNING GLORY-Mrs M. Stewart (Rosie Stewart), 7th MILLCROFT SCALLYWAG-Mrs. G. Jenkinson (Katie Jenkinson), 8th OLDCOURT AMADEUS-Mrs C J Howells (Jennie Howells), 9th HURSTEAD JENNY WREN-Mrs J C Cooper (Matthew P. Cooper), 10th BRYNOFFA CALYPSO-Mrs M S Roberts (Jordan Roberts), 11th PALESIDE JOSHUA-Mrs K J Farrar-Fry (Alexandra Farrar-Fry), 12th AMESBURY CASABLANCA-Mrs C. Bayley (Harriet Bayley),
Class 113:-THE BSPS PRETTY POLLY 133cms W.H.P. OF2002
1st KILTINANE ANDREW-Mrs A Brown (Georgie Brown), 2nd PURPLE RONNIE-Mrs J Bridgwood (Rose Bridgwood), 3rd BURCHER MARATHON RUNNER-Mrs R Crane (Max Gordon), 4th CHIDDOCK FINAL FLING-Mrs T Scholfield (Nicholas Scholfield), 5th FLYING COLOURS III-Mrs J C Cooper (Matthew P. Cooper), 6th DUNROAMIN LAD-Garrett J. Freyne (Aoife Freyne), 7th WHITEMERE CHRISTOPHER ROBIN-Mrs A Skillman (Jennifer Skillman), 8th TEDDY'S ROCKET-Basil Brindley (Amy M. O'Brien), 9th BLAINSLIE RUBY WEDDING-Mrs L.A. Windsor (Annabel Windsor), 10th LITTLE STORM-Mrs C A McCullagh (Alice McCullagh), 11th ALADDIN II-Mrs G Jones (Victoria Jones), 12th ALANDALE ROYAL BLUE-Mrs G Brobyn (Hayley Brobyn),
Class 114:-THE BSPS PRETTY POLLY 143cms W.H.P. OF 2002
1st GEMS BALLYKISSANGEL-Mrs D Walker (Lauren Walker), 2nd RISING STAR II-Mrs K E Hirst (Fiona Hirst), 3rd MISTER GREENGRASS-Mrs V Straker (Chloe Straker), 4th SMARTIE III-Mrs E Edmondson (Jennifer Edmondson), 5th INSPECTOR MORSE-Sean Reilly (Sharon Reilly), 6th STAMBROOK PAVAROTTI-Mrs A Green (Rachel Green), 7th GRANGE HOMEWARD SPARROW-Mrs Rowena Gredley (Pollyanna Gredley), 8th TOYD ZEPPY-Mrs C Rowcliffe (Sophie Rowcliffe), 9th BARNABY BAY-Mrs J Hendriksen (Meika Hendriksen), 10th OSCAR CHARLES-Mrs S A Taylor (Emily Taylor), 11th FAIRSNAPE CALLA STAR-Mrs A Green (Abigail Green), 12th MURPHY DUNNIT-Mrs B J White (Victoria White),
Class 115:-THE BSPS "CRIPPS & STRANG" PRETTY POLLY 153cms W.H.P. OF 2002
1st BOYCOTT TONIC-Mrs Rowena Gredley (Elizabeth Gredley), 2nd MISS HOUSE MOUSE-Sarah Charnaud (Holly Bishop), 3rd ASTELLA-Mrs J Stokes (Rachel Stokes), 4th YEALAND PAEAN-Heather Boden (Heather Boden), 5th KALIEDOSCOPE CALLISTO-Mrs A Williams (Holly Williams), 6th SANNANVALLEY HERO-Mrs B C Yate (Jenny Yate), 7th FOREST BREEZE II-Helen Moreton Countess Of Ducie (Claire Moreton), 8th PISTOLS AT DAWN-Mrs S Hard (Emily Hard), 9th BONHEUR-Amy Watchorn (Jill Watchorn), 10th NECTA HARRIER-Dr P Maras (Katie Maras), 11th SPORTING CHANCE I-Emily Warner (Emily Warner),
Class 116:-THE BSPS PERFORMANCE 133cms WORKING HUNTER PONY OF 2002
1st TADEGAVWIL MAGICAL MOMENTS-Mrs S Berry (Christopher Berry), 2nd WHITEMERE CHRISTOPHER ROBIN-Mrs A Skillman (Jennifer Skillman), 3rd ALANDALE ROYAL BLUE-Mrs G Brobyn (Hayley Brobyn), 4th DUNROAMIN LAD-Garrett J. Freyne (Aoife Freyne), 5th LITTLE STORM-Mrs C A McCullagh (Alice McCullagh), 6th CHIDDOCK FINAL FLING-Mrs T Scholfield (Nicholas Scholfield), 7th PARKHILL BOBBY DAZZLER-Mrs S A Brook-Shanahan (Camilla Brook-Shanahan), 8th PURPLE RONNIE-Mrs J Bridgwood (Rose Bridgwood), 9th LOWFOLD QUIDS IN-Mrs. E. Bowling (Michaela Bowling), 10th ALL ABOUT JAZZ-Mrs C. K. Fiddler (Danielle K. Fiddler), 11th PITTYBECK PAGEBOY-Miss L M Beadle (Katie-Jane Russell),
Class 117:-THE BSPS PERFORMANCE 143cms WORKING HUNTER PONY OF 2002
1st HUTTONS AMBO GEMINI-Mrs H Johnson (Laura Johnson), 2nd MYTILENE-Mrs Rowena Gredley (Pollyanna Gredley), 3rd TOYD ZEPPY-Mrs C Rowcliffe (Sophie Rowcliffe), 4th HENRY IV-Mrs A Lafferty (Tamsyn Lafferty), 5th JOHN'S CHOICE-Mrs. F. Holton (Danielle Cuomo), 6th TWILIGHT TARRAGON-Mrs A Tudor (Jocelyn Tudor), 7th GEMS BALLYKISSANGEL-Mrs D Walker (Lauren Walker), 8th EUDENE LIMBARA-Mrs T A Squire (Rebekka Squire), 9th RUBY REFLECTION-Mrs C L Davies (Guy Davies), 10th CHARLIE GIRL-Mrs M E Cranmer (Kate Cranmer), 11th SECRET AFFAIR II-Mrs S John (Stephanie John), 12th CLASSIC PIMPERNEL-Mrs E Barnes (Charlotte Barnes),
Class 118:-THE BSPS "VAUGHAN" PERFORMANCE 153cms WORKING HUNTER PONY OF 2002
1st THE CORNISHMAN-Mrs B Vaughan (Felicity Vaughan), 2nd THE FUN DUN-Mrs T Armstrong (Zara Armstrong), 3rd WAS DOUBLE DUTCH-Mrs A C Newling (Isobel Newling), 4th WARREN DOLLY MIXTURE-Mrs S A Greenwood (Lucy Greenwood), 5th ABBERLEY ANGELIQUE-Mrs. S. Phillips (Amy James), 6th HAZEL COMET-Mrs P.J. Halder (Lyndsey Halder), 7th THORPE PARK-Mr S M Walker (Alice M. Walker), 8th BLACK MONDAY-Mrs S M Smith (Joanne Masterson), 9th HILLTOP FESTY-Anne Stanley (Sara Cluskey), 10th MISS HOUSE MOUSE-Sarah Charnaud (Holly Bishop), 11th FOXGLEN DOMINO-Mrs J Heelis (Gemma Heelis), 12th BONHEUR-Amy Watchorn (Jill Watchorn),